Tvoria sa filmy kvôli formovaniu ľudí?

Keď si chce človek oddýchnuť, môže sa rozhodnúť ísť do kina, alebo si pozrieť film doma. Môže ísť o niečo, čomu sa človek bude venovať ak má nejaký ten voľný čas, pričom sa na to dá pozrieť ako na dobrý spôsob ako tento čas využiť. Každá lacná satelitná tv vám vie poskytnúť plnohodnotné využitie voľného času, to či budete sledovaním televízie ovplyvnení ako opisujeme nižšie záleží len na vás.

Vzdelanie

Eventuálne si človek môže priať zistiť niečo o niečom, čo sa stalo v minulosti. Možno študuje históriu a potrebuje zistiť, čo sa stalo počas určitého obdobia.

Môže byť podstatne jednoduchšie pozrieť si film namiesto trávenia času nekonečným výskumom a môže to byť aj značne napĺňajúcejšie. Touto cestou však môžeme ísť len vtedy, ak bol film natočený tak, že sa týka toho, čo hľadáme.

Nevýhoda

Napriek tomu, že si človek nájde film, ktorý sa týka obsahu ich štúdia, neznamená to, že ich život to urobí zákonite jednoduchším. Faktom je, že film nemusí odrážať to, čo sa naozaj stalo a môže to znamenať, že jeho primárnym cieľom je ľudí zabaviť.

Práve preto platí, že ak sa chce človek odkazovať na to, čo videl vo filme, môže mu to skôr uškodiť ako pomôcť. Nakoniec to možno bude musieť robiť odznova a tento prístup mu teda žiadny čas neušetrí.

Dobre známe

Ide o niečo, čo si mnoho ľudí uvedomí, a preto nebudú očakávať, že pri sledovaní filmu o minulosti dostanú lekciu z histórie. Môžu byť viac ako radi z toho, že môžu na chvíľu vypnúť a film si vychutnať.

Ako keď niekto pozerá napríklad komédiu, je mu jasné, prečo ju pozerá. A pokiaľ ide o oddych po dlhom dni, je nepopierateľné, aké prospešné môžu filmy byť.

Nová realita

Bez ohľadu na to, čo sa v živote človeka odohráva ho film môže preniesť do úplne iného sveta. Jeho telo tak bude síce na jednom mieste, no ich myseľ môže byť niekde úplne inde.

Človek môže získať predstavu o tom, aké by bolo žiť svoj život inak bez toho, aby musel v skutočnosti svoj život meniť. Človeku to potom môže umožniť vidieť život očami iných bez toho, aby musel riskovať svoj život, alebo vôbec odísť z domu.

Vyvážená strava

Ak niekto napríklad rád jedáva čokoládu, je nepravdepodobné, že ju jedáva stále. Existuje veľká šanca, že si ju dá z času na čas; čo je rozumná vec.

Rovnako platí, že keď človek sleduje filmy vtedy keď má čas, a nie kedykoľvek má na ne náladu, tak budú len ďalšou časťou jeho života. Zvyšok jeho života kompromitovaný nebude.

Propaganda

A hoci by jeden mohol veriť tomu, že filmy sa natáčajú len pre účely zábavy, môže sa na to pozrieť aj inak. Môže uveriť tomu, že niektoré filmy sú špecificky natočené tak, aby ovplyvnili to, ako ľudia vnímajú život.

Ak to treba niečím podložiť, mohol by hovoriť o filmoch, ktoré boli natočené na tému rôznych vojen. Mohlo by sa dať na to napríklad pozerať tak, že jedna krajina je prezentovaná ako lepšia a zakrýva sa, prečo tieto vojny vôbec začali.

Skryté

Môže byť značne jednoduchšie využívať tieto typy filmov na ovplyvňovanie ľudí. Ich bariéry môžu padnúť a to, čím sú vystavení môže skončiť priamo v ich hlave a ovplyvniť to, ako vnímajú život.

Tieto filmy sa nepoužívajú na ovplyvňovanie toho, ako ľudia vidia historické udalosti, ale môžu byť použité na to, aby určili ako ľudia vidia vládu, alebo spôsob, ako vnímajú opačné pohlavie. To, čomu uveria, že je akceptovateľné, môže byť okrem iných vecí tiež formované tým, čo pozerajú.

Časť z nich

Potom ako sú filmami, ktoré pozerajú formovaní, môžu skončiť tak, že budú veriť veciam bez toho, aby si urobili čas na vlastný prieskum. Keď ale veľké množstvo ľudí bude ovplyvnené rovnakým spôsobom, tak budú vo všeobecnosti všetci obklopení ľuďmi, ktorí sú rovnakí.

Potom na tom nebude už záležať, či sledujú správy, alebo film, pretože to na nich môže mať rovnaký dopad. Alebo by sa dalo veriť tomu, že ľudia za oponou ich ovplyvniť nedokážu, keďže správy nesledujú, ale na tom už záležať nebude.

Záver

Pointou je to, že zatiaľ čo sa filmy točia kvôli biznisu, nie je to jediný dôvod, prečo sú natáčané. A kvôli množstvu ľudí, ktorí ich sledujú, majú obrovskú moc formovať ľudské mysle.

Neznamená to však, že by ich človek nemal sledovať; poukazuje to len na to, že čo sa týka filmov, ide o viac ako len o to, čo by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Porozumením toho môže byť pre človeka jednoduchšie svoju myseľ si chrániť.